Home > Dla prasy

Wywiady, artykuły, sprawozdania prasowe oraz sekcja nowości o uzywane.com

uzywane.com
projekt dwóch młodych geeków z Belgii.


Wszystko zaczyna się w roku 2000, Bart i Vincent, założyciele uzywane.com, właśnie odkrywają internet.


Bart wkrótce zostaje zauważony przez eBay, który zatrudnia go w trakcie planowanej ekspansji w Europie. Wszystko jest jeszcze do stworzenia, więc zdobywa solidną wiedzę we wszystkich aspektach e-commerce: technologi, co oczywiste, ale także specyfiki marketingu obecnego w tym sektorze.

Bart wspina się po szczeblach kariery w ciągu 6 lat spędzonych w eBay-u, ale w sekrecie ciągle marzy o staniu się niezależnym...

Vincent jest pionierem strategii w internecie: SEO, pozyskiwanie odbiorców i kalkulacje rentowności są dla niego chlebem powszednim na długo, przed pojawieniem się portali społecznościowych. Jako konsultant i ekspert strategii, wprowadza wiele firm w erę cyfrową i przewiduje zmiany, które do dziś kształtują Internet.

Po siedmiu latach pracy jako konsultant, Vincent staje się rozpoznawalnym ekspertem strategii cyfrowych i chciałby zastosować swoję wiedzę ekspercką w kontekście największych marek internetowego handlu detailiczneo, które zaczynają osiedlać się w Europie i zwiększać swój udział w rynku.

W 2010 roku Bart i Vincent spotykają się na największej stronie sprzedażowej państw Beneluksu. Dla obydwu ocywistym jest, iż jest to rok nowych wyzwań dla systemów sprzedażowych, dla których prędkość rozwoju wzrasta eksponencjalnie.

Ich wizja rynku jest jasna: światowy kryzys zmusza użytkowników do poszukiwania lepszych i tańszych okazji. Ale w czasie gdy ilość drobnych ogłoszeń w internecie jest ogromna (500.000/dzień), problem leży w trudności jaką ma przeciętny użytkownik w nawigowaniu pomiędzy tym nadmiarem ogłoszeń.

Mając to wszystko na uwadze, wychodzą z pomysłem przyjaznej użytkownikom “meta strony” poświęconej używanym produktom, która zawierałaby potężny silnik wyszukujący, a także inne zaawansowane funkcjonalności. Opierając się na swoim doświadczeniu i wiedzy umożliwiającej pracę z dużymi zbiorami danych, stają przed wyzwaniem stworzenia strony, która pozwoliłaby każdej osobie na znalezienie najlepszej oferty pośród 50 milionów ogłoszeń umieszczonych w sieci we Francji.

Jak tego dokonać? Tworząc zaawansowane algorytmy i filtry, które pozwolą na stworzenie własnych baz danych w oparciu o profile wyszukiwań użytkowników. Na prawdę trzeba byc geekiem żeby wpaść na coś takiego!

Rok 2011 jest świadkiem wypuszczenia wersji beta pierwszego portalu dedykowanego rynkowi rzeczy używanych.
uzywane.com zaczyna jako start-up z pomocą rodziny i przyjacół, którzy wierzą gorąco w sukces. Jest to przykład kolejnego sukcesu w historii IT, który swój początek miał jednak bardziej na strychu niż w przysłowiowym garażu...
Kiedy dostępne zasoby zostają wyczerpane, partnerzy sięgają po swój wolny czas, aby optymalizować stronę, instalować na poddaszu nowe serwery a także zmagać się z problemami technicznymi, sprawdzając jednocześnie statystyki odwiedzin i wielkość ruchu na uzywane.com, które zaczęło osiągać w tym czasie szczytowe natężenie.

Koncepcja ciągłej ewolucji ma na celu lepsze odpowiadanie na potrzeby użytkowników poszukujących produkty na rynku przedmiotów używanychs.
Optymalizacje i innowacje z czasem odniosły sukces, gromadząc aktywną i lojalną społeczność, która aktualnie liczy prawie 1,5 miliona odwiedzających każdego miesiąca w samej tylko Wielkiej Brytanii.

Doskonałe wyniki zmotywowały Barta i Vincenta do utrzymania tempa i regularnego dodawania nowych usług - czego przykładem niech będzie ostatnia aplikacja mobilna uzywane.com.

Rosnąca popularność pierwszych serwisów pociągnęła za sobą wzrost w innych krajach. Bart i Vincent pragnęli pokazać szerokiej publiczności stronę, która towarzyszy ludziom w codziennym życiu, umożliwiając znalezienie najlepszych ofert. Belgia z site-annonce.be oraz Wielka Brytania, z for-sale.co.uk, stały się krajami, wktórych sukces został niewątpliwie potwierdzony. Dzięki zebranemu doświadczeniu w Irlandii zostało otworzone for-sale.ie, site-annonce.fr we Francji, a in-vendita.it we Włoszech. Miliony użytkowników korzystają każdego miesiąca z tych platform. W wielu krajach Europy firma otwiera analogiczne strony, ale zawsze towarzyszy im pragnienie zaadaptowania ich do specyfiki danego kraju - jak miało to miejsce w przypadku Hiszpanii na compra-venta.es czy w Niemczech na gebraucht-kaufen.de. Jednakże historia ta nie kończy się na skraju kontynentu europejskiego. Celem stała się także północna Ameryka, z portalem used.forsale dla Stanów Zjednoczonych oraz kanadyjskim cubefigures.com. Ostanio, Azja i południowa Ameryka stały się nowym wyzwaniem dla zespołu. Firma obecna jest w Indiach poprzez www.for-sale.in a także Brazylii jako usadobrasil.com.br.

uzywane.com jest nie tylko owocem profesjonalnej współpracy, ale także efektem wspólnych zainteresowań dwóch prawdziwych przyjaciół, którzy pasjonują się nowymi technologiami i możliwością zaadaptowania ich do potrzeb zwykłych ludzi.

Jest to przykład współdziałania w duchu prawdziwego dzielenia się wiedzą, w którym stawia się użytkownika i jego potrzeby w samym sercu projektu – tak bardzo kontrastujący z bezwzględną praktyką dzisiejszego przemysłu internetowego.